TITLE

DESCRIPTION

Kosmiczna podróż

 

Dalej, dalej kosmos czeka

A to podróż jest daleka!

Ta wyprawa to spełnienie marzeń

I niewątpliwie dostarczy niesamowitych wrażeń!

Lećmy, lećmy bo już czas!

Planetarium zabierze w tę podróż nas!

 

W ramach realizacji projektu „Kosmos”, 18 stycznia jedna z naszych przedszkolnych sal przeobraziła się w obserwatorium astronomiczne. Pan Robert w mobilnym planetarium,  w niecodzienny i niezwykle ciekawy sposób przybliżył  przedszkolakom tajemnice kosmosu.

Prezentacja multimedialna odbyła się w specjalnej kopule, która już sama w sobie była dla dzieci  nie lada atrakcją.  Dzieci miały szansę pogłębić swoją wiedzę o wszechświecie. Gdy na koniec spotkania Pan Robert wyświetlił gwieździste niebo i poprosił, abyśmy mocą naszej wyobraźni stworzyli i narysowali palcem w powietrzu swoją własną konstelację gwiazd, oczywiście pomysłom naszych przedszkolaków nie było końca!

Dzieci wykazały sie szeroką wiedzą nt układu słonecznego,  co napawało nas nauczycielki dumą i utwierdziło w tym, że metoda projektu to skuteczna metoda pracy z dzieckiem. Taka nietypowa lekcja wzbudziła niewątpliwie ciekawość naszych przedszkolaków i sprawiła im ogromną radość. Była to fascynująca podróż i bez wątpienia dostarczyła nam  kosmicznych wrażeń.

Anna Kędzierska