TITLE

DESCRIPTION

„Gumisie” z wizytą w „POZBUDZIE”

28 lutego grupa „Gumisie” wybrała się na kolejną wycieczkę. Tym razem przyjęła nas firma „POZBUD”. Podczas wizyty w firmie dzieci pogłębiły swoją wiedzę dotyczącą drewna, jego właściwości oraz sposobów wykorzystania.

Pan Rafał Winkel, nasz przewodnik, ciekawie opowiadał o drewnie i pokazał nam różne jego rodzaje. Mogliśmy przekonać się, że ma ono różne barwy, dotykać je oraz powąchać by sprawdzić, że każda jego odmiana ma inny zapach. Mogliśmy obejrzeć stoliki drewniane, z których odczytać można wiek drzew, z jakich zostały wykonane, gdyż wyraźnie było widać słoje. Pan Rafał opowiedział nam również o drodze, jaką drewno pokonuje zanim trafi do warsztatu. Obejrzeliśmy filmy instruktażowe, które przedstawiały proces powstawania drzwi i okien. Zostaliśmy oprowadzeni po salonie, gdzie mogliśmy podziwiać najróżniejsze okna i drzwi wyprodukowane przez tę firmę. „Gumiśkom” bardzo podobała się możliwość przechodzenia przez „magiczne pokoje”, czyli wchodzenie przez jedną parę drzwi i wychodzenie przez inną.

Na koniec wizyty dzieci wręczyły Panu Rafałowi podziękowanie dla właścicieli i pracowników firmy za miłe przyjęcie i przekazanie cennej wiedzy z zakresu stolarki i drewna. „Gumisie” również otrzymały upominki od zakładu- każdy otrzymał paczuszkę, ale dostaliśmy też prezent przygotowany specjalnie dla naszej grupy. Były to portrety „Gumisiów” wyryte w drewnianej płycie. Jeden z nich był gotowy do zawieszenia, natomiast drugi przygotowany do pomalowania przez naszych małych artystów. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas, możliwość wizyty oraz poszerzenie naszej wiedzy.

Anna Kędzierska