Szpital Dziecięcy w „Bajeczce”

Zdrowie jest ważne, każdy o tym wie – dlatego lekarza nie bój się!
W poniedziałek 17 kwietnia 2023r. Przedszkole „Bajeczka” zmieniło się w Szpital Dziecięcy. Tego dnia dzieci odwiedziły rejestrację, gdzie musiały się przedstawić, zarejestrować oraz poczekać na swoją kolej. Otrzymały również karty pacjenta, na których zapisywana była ich waga oraz wzrost. Podczas wizyty u Pani Doktor każdy z przedszkolaków mógł przedstawić swoje dolegliwości oraz otrzymać indywidualną diagnozę lekarską. Dzieci, które dotarły do szpitala z „urazem” zostały opatrzone przez wyszkolonych ratowników. W naszym szpitalu utworzony został również oddział pediatryczny, na którym dzieci wraz z pielęgniarką mogły obserwować proces leczenia oraz karmić noworodki. Na koniec każda grupa wybrała się na przedszkolny parking, gdzie znajdowała się karetka pogotowia oraz ratownik medyczny, który opowiedział przedszkolakom o swojej pracy. Dzieci miały możliwość wejść do środka karetki oraz przyjrzeć się z bliska jej wyposażeniu ratującemu ludzkie życie i zdrowie.

CZYTAJ WIĘCEJ

„Czerwone światło: Stój! Zielone światło: Idź!”, czyli utrwalamy „Zasady Bezpiecznego Pieszego” podczas niecodziennego spotkania

27 września br. grupę „Smerfy” odwiedzili niezwykli goście: starszy specjalista ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego pilskiego WORD-u – Pan Ireneusz Michniak, Poseł na Sejm RP — Pan Krzysztof Paszyk oraz Zastępca Burmistrza Obornik — Pan Piotr Woszczyk. Podczas tego spotkania Smerfy przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się na przejściu dla pieszych, obejrzały film edukacyjny oraz wzięły udział w magicznym eksperymencie, który uzmysłowił im, jak bardzo ważne jest noszenie odblaskowych elementów. Teraz także i my jesteśmy zagorzałymi zwolennikami hasła: „Odblask to nie obciach!”. Ponadto przedszkolaki odbyły egzamin praktyczny z prawidłowego przechodzenia przez pasy i właściwego reagowania na światła sygnalizacji. Każde dziecko otrzymało gratulacje Szanownych Gości, a także zostało nagrodzone odblaskowymi gadżetami.

CZYTAJ WIĘCEJ

Spotkanie pokoleń, czyli przedszkolaki z „Bajeczki” w Domu Seniora ,,Jagiellonka” w Obornikach

Dnia 28 września br. dzieci z grupy „Puchatki” odwiedziły Dom Seniora „Jagiellonka” w Obornikach. Celem wyjazdu było spotkanie dzieci z osobami starszymi oraz umilenie seniorom ich wolnego czasu, z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, które obchodzone jest corocznie 1 października.

Po krótkiej części artystycznej, podczas której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, taneczne oraz muzyczne, a także umiejętności w zakresie języka angielskiego, szanowni Seniorzy odczytali dzieciom wiersze Jana Brzechwy pt. „Krasnoludki”, „Żuk” oraz „Kaczka dziwaczka”, następnie zaprosili dzieci do wspólnych zabaw muzyczno-ruchowych, które przysporzyły dzieciom i seniorom ogromu radości i śmiechu.

Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem i kosztowaniem przepysznych ciast upieczonych przez dzieci z grup: „Puchatki”, „Zajączki”, „Słoneczka” oraz „Smerfy”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przedszkolny konkurs literacko-plastyczny „Projekt okładki na ulubioną książkę polskiej literatury dziecięcej

W kwietniu br. ogłosiliśmy w naszym przedszkolu konkurs literacko-plastyczny "Projekt okładki na ulubioną książkę polskiej literatury dziecięcej". Celem konkursu było: - rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, - rozbudzanie twórczej inwencji i kreatywności, - rozwijanie umiejętności i zdolności plastycznych. Konkurs był przeznaczony dla dzieci w wieku 3-6 lat uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w Przedszkolu nr 1 ...

CZYTAJ WIĘCEJ

Konkurs plastyczny pt. „Eko ozdoby wielkanocne”

Dnia 29.03 br. został rozstrzygnięty przedszkolny konkurs plastyczny pt. „Eko ozdoby wielkanocne”. Głównymi celami konkursu było:

– wzbogacenie wiedzy na temat zwyczajów wielkanocnych

– rozwijanie postawy ekologicznej

– rozwijanie zainteresowań i kreatywności dzieci.

Konkurs był adresowany do wszystkich przedszkolaków, w każdej kategorii wiekowej i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę. Wystawa prac plastycznych stanowiła piękne tło i wprowadziła nas w świąteczny klimat. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki.

Spośród wszystkich prac biorących udział w konkursie plastycznym jury wybrało dwie prace, które wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Eko ozdoby wielkanocne”, organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 11 z Oddziałem Integracyjnym w Pabianicach. Gratulujemy Jakubowi Molskiemu z grupy Smerfy za zajęcie II miejsca oraz Julii Gomońskiej za otrzymane wyróżnienie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Podstawy języka ukraińskiego dla nauczycieli przedszkola

Dnia 23 marca br. w naszej placówce odbył się kurs języka ukraińskiego, w którym uczestniczyli nauczyciele pracujący w Przedszkolu nr 1 „Bajeczka” w Obornikach. Celem spotkania było zapoznanie kadry z podstawami języka ukraińskiego, które pomogą w nawiązaniu pierwszych kontaktów z dziećmi z Ukrainy, a także ułatwią ich codzienne funkcjonowanie w placówce. Nauczyciele zapoznali się ze zwrotami, które są niezbędne w codziennej komunikacji związanej z organizacją dnia w przedszkolu oraz z wykonywaniem różnych aktywności.

Naszym priorytetem jest to, aby dzieci ukraińskie, które uczęszczają i które będą uczęszczać do naszego przedszkola, czuły się bezpiecznie, mogły zapomnieć o trudnych i negatywnych przeżyciach związanych z wojną. Istotne jest także, aby nowe przedszkolaki cieszyły się czasem spędzanym w towarzystwie polskich dzieci, z otwartością przyjmowały to, co nowe i dotąd im nieznane, zarazem nie odczuwając przymusu używania języka polskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Logopedyczny konkurs plastyczny „Moja gra logopedyczna”

6 marca w Europie obchodzony jest Dzień Logopedy. Z okazji tego święta dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone do udziału w konkursie logopedycznym „Moja gra logopedyczna”. Zadanie polegało na stworzeniu własnej gry logopedycznej; m.in. mogło to być:

-Domino,

-Memory,

-Gra planszowa,

-Puzzle,

-Fiszki i inne.

Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy logopedycznej, troska o poprawność językową, kształcenie kreatywności u dzieci, zaprezentowanie umiejętności i zdolności plastycznych.

Dzieci wspólnie z rodzicami wykazały się pomysłowością i kreatywnością. Wszystkie prace zostały nagrodzone i będą wykorzystywane podczas zajęć logopedycznych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Podsumowanie akcji „Kolorowe kredki”

W dniach 01.02– 28.02 br. nasze Przedszkole uczestniczyło w proekologicznej akcji charytatywnej „KOLOROWE KREDKI”, której celem była pomoc potrzebującym dzieciom. Inicjatywa ta miała także na celu ukazanie przedszkolakom, jak ważne jest ograniczenie konsumpcyjnego stylu życia.

Dzieci podczas trwania akcji przynosiły do przedszkola drewniane kredki w dobrym stanie, sporo nowych kompletów kredek oraz wyposażone piórniki. Serdeczny i liczny odzew na tę inicjatywę ogromnie nas ucieszył! Po zakończeniu zbiórki kredki zostały posegregowane, w czym pomagały nasze przedszkolaki, a następnie przygotowane przez panie do wysłania.

Po raz kolejny mogliśmy liczyć na naszych Milusińskich i Drogich Rodziców! Serdecznie dziękujemy za włączenie się w pomoc potrzebującym.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wprowadzenie do gry w szachy – „Złapmy lwa”

Od października w grupie: Smerfy, Mali Odkrywcy, Krasnale odbywają się zajęcia związane z nauką gry w szachy. Dzieci podczas zajęć zapoznają się z grą „Złapmy lwa”. Jest to gra stworzona specjalnie dla grup przedszkolnych, która nawiązuje do królewskiej gry, jaką są szachy, które dla dzieci przedszkolnych mogą być za trudne. Najstarsze grupy przedszkolne świetnie poradziły sobie z zapoznaniem zasad gry – „Złapmy lwa”. Grupy zapoznały się z dużą matą oraz poduszkami, których używamy do zabawy. Dzieci grają również w parach, ćwicząc logiczne myślenie oraz obmyślając strategię jak złapać lwa przeciwnika, dzięki czemu można wygrać partię. Podczas gry dzieci z chęcią rywalizują w parach. Widać, że japońskie szachy dla przedszkolaków sprawiają im dużo radości, a dzięki temu uczą się i rozwijają swoje umiejętności poprzez zabawę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kartki świąteczne i pierniki dla podopiecznych Stowarzyszenia MONAR Schroniska dla Osób Bezdomnych „Markot” w Gościejewie

Boże Narodzenie to wyjątkowe i bardzo rodzinne święta. Niestety nie wszyscy mogą spędzić je w gronie najbliższych. Każdego roku w okresie Bożego Narodzenia, społeczność Przedszkola nr 1 „Bajeczka” w Obornikach stara się wesprzeć najbardziej potrzebujących. W tym roku, dzieci z grupy ‘Zajączki” wraz z Rodzicami, postanowiły obdarować, wykonanymi przez siebie, słodkimi piernikami oraz kartkami świątecznymi, podopiecznych Stowarzyszenia MONAR, Schroniska dla Osób Bezdomnych „Markot” w Gościejewie. Wierzymy, że niespodzianka od „Zajączków” sprawiła dużo radości. Dzieci dziękują za podarowane im w dowód wdzięczności czekoladowe gwiazdorki.

CZYTAJ WIĘCEJ