English Olympiad już za nami!

Dnia 17 czerwca br. dzieci z grupy Pinokio oraz Zajączki uczestniczyły w Olimpiadzie Języka Angielskiego. Zawodnicy ubrani w stroje w kolorach flagi Wielkiej Brytanii z elementami nawiązującymi do kultury tego kraju, rywalizowali w dwóch drużynach – czerwonej i niebieskiej. Po powitaniu piosenką w różnych językach i małej muzycznej rozgrzewce, uczestnicy rozwiązywali zadania konkursowe, które wymagały od przedszkolaków znajomości słownictwa z różnej tematyki. Jednym z zadań było wykonanie z przygotowanych elementów flagi Wielkiej Brytanii, z czym uczestnicy poradzili sobie wyśmienicie!

Na koniec olimpiady, przy słowach piosenki pt. ”We are the champions”, wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, złote medale oraz słodki upominek!

CZYTAJ WIĘCEJ

Przedszkolny konkurs „W moim sercu Polska”

W dniach 13-14.06.2019. w grupach: „Smerfy”, „Pinokio” i „Zajączki”- odbył się konkurs wiedzy o ojczyźnie pt. „W moim sercu Polska.” Celem konkursu było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań dzieci historią, kulturą i tradycją własnego kraju, popularyzowanie wiedzy o Polsce, oraz znajomość symboli narodowych i lokalnych. Konkurs zorganizowały i poprowadziły nauczycielki: Anna Kędzierska, Marlena Krzyścin.
Przedszkolaki podzielone na drużyny zdobywały punkty (od 1 do 3) w danej konkurencji. Pierwszą z nich był quiz wiedzy o Polsce- dzieci odpowiadały na wylosowane pytania dotyczące naszej ojczyzny. W kolejnej konkurencji przedszkolaki miały za zadanie ułożyć puzzle przedstawiające znane miejsce, zabytek, pomnik, charakterystyczny dla danego miasta, które poznały w czasie realizacji programu : „W moim sercu Polska”. Następnie dzieci wykazały się znajomością mapy- przyporządkowując obrazki zabytków do odpowiedniego miasta w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zwierzęta kochamy, wystawę im poświęcamy!

W drugim tygodniu czerwca br.- chętne przedszkolaki wzięły udział w stworzeniu przepięknej wystawy prac plastycznych pod hasłem: „Zwierzęta- nasi przyjaciele”. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością, ukazując swoją miłość, troskę i przywiązanie do piesków, kotków, króliczków, chomików, rybek i papug. Z całą pewnością rośnie nam pokolenie prawdziwych i świadomych przyjaciół zwierząt! Wszyscy mali twórcy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.

CZYTAJ WIĘCEJ

Uroczyste Zakończenie Przedszkola w grupie „Zajączki”

„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, o tym jak żyć, co robić i jak postępować, nauczyłem się w przedszkolu”! Dnia 12 czerwca 2019r. odbyła się w naszym Przedszkolu uroczystość zakończenia roku i pożegnanie najstarszych dzieci z grupy Zajączki. Był to dzień szczególny – pełen przeżyć dla przedszkolaków, rodziców oraz nauczycielek. Uroczystość rozpoczęła się wspaniale zatańczonym przez dzieci polonezem, po którym to Pani Dyrektor wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci książek. Nie zabrakło również podziękowań skierowanych do wszystkich rodziców, ale przede wszystkim do tych, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz placówki.

Po części oficjalnej, Zajączki przedstawiły zebranym gościom program artystyczny. Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wspólnymi rozmowami, które zapewne długo pozostaną w pamięci.

CZYTAJ WIĘCEJ

Uroczyste Zakończenie Przedszkola w grupie „Pinokio”

„Gdy już w przyszłym roku nie będzie w Przedszkolu nas- wspomnimy Bajeczkę, a Wy wspomnijcie nas!”

Zadaniem przedszkola jest kształtowanie świadomych swojej wartości dzieci- otwartych i radosnych, pewnych swoich umiejętności, nie bojących się śmiało iść przez życie. Z całą pewnością założenia te zostały wykonane! 11 czerwca 2019 roku- przedszkolaki z grupy „Pinokio” pożegnały ukochaną „Bajeczkę”. Była to piękna uroczystość, pełna niezapomnianych wspomnień i emocji, a także łez wzruszenia. Uroczystość rozpoczęła się reprezentacyjnym tańcem narodowym- polonezem. Następnie starszaki pożegnały swoich przedszkolnych przyjaciół, Panią Dyrektor, nauczycieli i pracowników „Bajeczki”- wierszami i piosenkami (także w języku angielskim). Nie zabrakło słów uznania i wdzięczności za wszelki trud i wspólnie spędzone ważne życiowe momenty. Dzieci podziękowały również swoim bliskim za ich miłość, oddanie i codzienne wsparcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Podsumowanie projektu edukacyjnego „MultiSensoraki”

W trosce o prawidłowy rozwój fizyczny dzieci powstał program MultiSensoraki. Integracja sensoryczna to zdolność dziecka do odczuwania, rozumienia i organizowania informacji dostarczanych przez zmysły z otoczenia oraz własnego organizmu. Roczny program MultiSensoraki zrealizował następujące cele: poprawa ogólnej sprawności motorycznej, wzmocnienie siły mięśniowej, poprawa krążenia, dostarczanie prawidłowych wzorców psychomotorycznych, stymulacja koordynacji wzrokowo-ruchowej, wzrokowo-słuchowej oraz wzrokowo-ruchowo-czuciowej, odczuwanie własnego ciała, poprawa funkcjonowania poszczególnych zmysłów, stwarzanie warunków do rozwoju motoryki małej i dużej, kształtowanie prawidłowych nawyków posturalnych, wspieranie rozwoju orientacji przestrzennej, kształtowanie umiejętności pracy w zespole.

CZYTAJ WIĘCEJ

Spektakl Teatru TAK- „Bajka do zjedzenia”

Dnia 31 maja br. gościliśmy w naszym przedszkolu, znanych już naszym dzieciom, aktorów Teatru TAK. Tego dnia wszystkie przedszkolaki obejrzały spektakl pt. „Bajka do zjedzenia”. Tematem przedstawienia były zasady zdrowego odżywiania, czyli- co warto jeść, a których produktów należy się wystrzegać. Pan Cukier kusił wszystkich słodyczami, Superwitaminka zabrała dzieci na witaminową wojnę z cukrem, a Kulturka Fizyczna zarażała entuzjazmem aktywności fizycznej. W przedstawieniu nie zabrakło elementów interaktywnych, które zaangażowały całą widownię. Kilkoro dzieci wzięło udział w teleturnieju „Dziecko zgaduje, jak się gotuje”. Podczas spektaklu przedszkolacy przypomnieli sobie nazwy warzyw i owoców w języku angielskim oraz nazwy różnych dyscyplin sportowych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Projekt „Wstęp do programowania. Kodowanie”

Bajeczkowe przedszkolaki to najlepsze dzieciaki, kodowanie to dla nich dobra zabawa, a nauka to super sprawa!

Dzieci z grup Zajączki oraz Pinokio już zakończyły udział w projekcie „Wstęp do programowania. Kodowanie”. Podczas ostatnich zajęć utrwalały pojęcia związane z budową komputera, przepisywały tekst w programie World i wykonywały proste polecenia dotyczące poruszania się na pulpicie. Uruchamiały także określone programy, kodowały według instrukcji, poruszały się zgodne ze wzorem i uzupełniały diagramy z uwzględnieniem kategorii. Ponadto poznały Evolution Robots, mogły w dostępnej aplikacji zaprogramować krok po kroku pracę robotów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Biwak dzieci z grup „Zające” i „Pinokio”

23 maja 2019.- nasi przyszli absolwenci z grup „Zające” i „Pinokio”- wybrali się na biwak do Gospodastwa Agroturystycznego „Gronostaj” w Marszewcu. Była to doskonała okazja do tego, aby spędzić wspólnie czas w atmosferze beztroski i radości, blisko tętniącej życiem przyrody. Dzieci poznały uroczych mieszkańców gospodarstwa- kozy, świnki, króliki i różnego rodzaju ptactwo. Korzystając ze sprzyjającej aury, przedszkolaki bawiły się wyśmienicie na placu zabaw i w roślinnym labiryncie, jeździły na kucyku i na małym wozie, a następnie zjadły pyszną kolację na świeżym powietrzu. Po pełnym radosnych przeżyć dniu, wszyscy udali się na spoczynek, smacznie zasypiając w swoich śpiworach. A od rana na dzieci czekały obowiązki gospodarskie- obchód i karmienie zwierząt. Po wzorowo wykonanej pracy, przedszkolaki zjadły prawdziwe wiejskie śniadanie w promieniach porannego słońca.

CZYTAJ WIĘCEJ

XIX Rajd TPD

Serce rośnie patrząc na dojrzałość, wrażliwość i dzielność naszych przedszkolaków! 18 maja 2019 roku- odbył się XIX Rajd Towarzystwa Przyjaciół Dzieci; Rożnowice-Dąbrówka Leśna. W tym niezwykle ważnym wydarzeniu wzięły udział grupy: „Zajączki” i „Pinokio” wraz ze swoimi wychowawczyniami.

O godzinie 9:30 odbył się uroczysty apel przy Grobach Rożnowickich- Miejscu Pamięci Narodowej upamiętniającym tragiczne ludzkie historie z czasów II wojny światowej. Dzieci honorowo reprezentowały nasze przedszkole- odśpiewały Hymn Polski, odmówiły wraz ze wszystkimi zebranymi modlitwę oraz złożyły kwiaty i zapaliły znicze na mogiłach poległych.

Po apelu, przedszkolaki wyruszyły na metę rajdu- do Strzelnicy Myśliwskiej w Dąbrówce Leśnej.

CZYTAJ WIĘCEJ