Dzień Pluszowego Misia 2019

Mały, duży, pluszowy, czasem w zabawnym kubraku.

Chyba każdy ma swojego pluszowego misia, którego ciepło wspomina z dzieciństwa 🙂

W dniu 25 listopada br. wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi misiami. Każda grupa zaprezentowała swoje pluszaki. Przedszkolaki opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek i jak spędzają z nimi czas. Dzieci tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia”, rozwiązywały także zadania oraz brały udział w podchodach.

Bardzo miłą niespodzianką były odwiedziny pań z Biblioteki Publicznej w Obornikach, które opowiedziały dzieciom interesującą historię powstania pluszowego misia. Ponadto przedszkolaki słuchały czytanych przez panie książek oraz śpiewały piosenki.

Niecodzienną atrakcję stanowiła misiowa fotobudka, w której dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny pt.: „Mój przyjaciel Miś”. Do komisji wpłynęły 54 prace! Świadczy to zatem o tym, iż konkurs ten spotkał się z entuzjazmem dzieci i dał im wielką radość tworzenia swojej wersji misia. Forma pracy była dowolna, dlatego przedszkolaki, z niewielką pomocą rodziców- wykazały się nie lada pomysłowością. Dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały dyplom oraz nagrodę.

Mimo upływającego czasu oraz ogromnej ilości nowoczesnych zabawek – pluszowy miś nadal pozostaje największym przyjacielem dziecka!

Dominika Dorna