Koncert "Wanda i ja" - kolejne spotkanie z Muzolakami

Kolejny miesiąc i kolejne odwiedziny Studia Kreatywnego Okrzyk Radości – Muzolaki w naszym przedszkolu. Tytuł spotkania brzmiał: „Wanda i ja”, a dotyczyło ono twórczości Pani Wandy Chotomskiej.

Wanda Chotomska jest autorką kilkuset popularnych utworów dla dzieci i młodzieży. Najsłynniejsze z nich to rymowana opowiastka o „Tadku niejadku”, „Kurczę blade” czy „Chłopak na opak”. Kolejne pokolenia zachwycają się książkami „Tere-fere” i „Dzieci pana Astronoma” – same czytałyśmy je w szkole podstawowej 🙂 Pani Chotomska do historii przejdzie także jako autorka „Jacka i Agatki” – pierwszej dobranocki dla dzieci pokazywanej w Telewizji Polskiej od 1962 roku. Jest ona również autorką tekstu „Kundel Bury”, który zna chyba każdy z nas i po zaintonowaniu pierwszych słów już nuci sobie tę piosenkę!

Podczas koncertu mieliśmy okazję wysłuchać wierszy i piosenek Wandy Chotomskiej w aranżacji Pani Agnieszki. Podczas spotkania poznaliśmy wiele ciekawostek o Wandzie Chotomskiej i jej tekstach, jak na przykład to, że „Chłopak na opak” to wiersz o córce tej autorki – Pani Ewie Chotomskiej, która jest pisarką i autorką tekstów piosenek dla dzieci („Szczotka, pasta”, „Mydło”, „Moja Fantazja”) i scenarzystką takich programów jak : „Tik- Tak” czy „Domowe przedszkole”. W programie „Tik- Tak” córka Pani Wandy wcielała się w rolę Ciotki Klotki i była współtwórczynią zespołu dziecięcego „Fasolki”.

Dzieci były zachwycone spotkaniem, jak zawsze aktywnie uczestniczyły w koncercie! Studio Kreatywne Okrzyk Radości – Muzolaki jest gwarantem radosnej zabawy i wesołej aktywności. Dziękujemy serdecznie za wizytę i z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania!

Anna Kędzierska