Festiwal Piosenki Przedszkolaków 2019

17 marca 2019 r., w sali widowiskowej Obornickiego Ośrodka Kultury, odbyły się eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków. W tym roku do udziału swoich wykonawców zgłosiły takie placówki jak: Przedszkole nr 1 Oborniki, Przedszkole nr 4 Oborniki, Zaczarowane Przedszkole Oborniki, Akademia Wiedzy i Zabawy Oborniki, Przedszkole Rupaki Oborniki, SP 2 Oborniki, SP 3 Oborniki, Przedszkole Publiczne Słoneczne Skrzaty Parkowo, Przedszkole Publiczne Ryczywół, ZSP Kiszewo, SP Sycyn, ZSP Objezierze, ZSP Ludomy. Występy młodych artystów oceniało jury w składzie: Marian Żurowski – przewodniczący, Elżbieta Brodzińska i Marcin Samolczyk. To do nich należało bardzo trudne zadanie polegające na wyłonieniu dzieci, które przejdą do kolejnego etapu. Naszą „Bajeczkę” reprezentowały: Maja Maćkowiak z grupy „Pinokio” w piosence „To, co ważne blisko masz”, Zuzanna Pawlik z grupy „Zajączki” z „Piosenką ekologiczną” oraz Aleksandra Kaczmarek i Kamila Szczurowska z grupy „Smerfy”- Ola zaśpiewała piosenkę dla mamy „Kocham Cię, Ti Amo, Je T’aime”, natomiast Kamila utwór „Daj mi rękę tato”. Dziewczynki z zapałem uczyły się wybranych wraz z nauczycielkami piosenek, chętnie brały udział w próbach, a finalnie przepięknie zaprezentowały nasze przedszkole na festiwalu. Mimo, że nasze przedszkolaki nie zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu, jesteśmy z nich ogromnie dumne! Tym bardziej, że dla większości z nich był to pierwszy występ przed tak dużą publicznością i pierwszy kontakt z mikrofonem na wielkiej scenie. Na zakończenie festiwalu każdy uczestnik został nagrodzony pamiątkowym dyplomem oraz upominkiem. Nasze dzieci dodatkowo otrzymały upominki wraz z gratulacjami od swoich nauczycielek.

Jest to impreza niezwykła, a to dlatego iż na scenie występują tylko i wyłącznie dzieci. Prezentują się zarówno przed swoimi bliskimi, jak i przed szerszą widownią. Przełamują swoje lęki, tremę i świetnie się bawią, dając innym wiele radości i wzruszenia.

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniach i oczywiście dziewczynkom za to, że tak pięknie zaprezentowały nasze przedszkole!

Anna Kędzierska