Magiczne "Mikołajki" w "Bajeczce"

Z 5 na 6 grudnia 2019 roku – nasze najstarsze przedszkolaki z grup: „Smerfy” i „Pinokio” – brały udział w „Nocnym oczekiwaniu na Mikołaja”. Przed niezwykłym noclegiem w przedszkolu, najpierw na dzieci czekał emocjonujący i pełen niespodzianek dzień! Około południa przedszkolaki otrzymały list od Mikołaja, w którym serdecznie je pozdrawiał i wyrażał nadzieję, na rychłe spotkanie. Po obiedzie wyruszyły w podróż do Świątecznej Krainy w Dziekanowicach, aby odwiedzić Wioskę Świętego Mikołaja. Tam przedszkolaki poznały przesympatyczne elfy, które zaprosiły je do wspólnej zabawy. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez pomocników Świętego Mikołaja. I tak każdy przedszkolak miał niebywałą okazję stworzyć własny las w słoiczku oraz zaprojektować i pomalować lniany woreczek. Następnie elfy zaprosiły dzieci do udziału w świątecznym quizie, na zabawę z magicznymi bańkami i w tajemniczym labiryncie. W ramach relaksu przedszkolaki skakały na kolorowym dmuchańcu 🙂 Uwieńczeniem pobytu w Świątecznej Krainie była wizyta u elfa Kosmonauty w jego planetarium oraz spotkanie z dobrym Świętym Mikołajem, który z cierpliwością przyjmował zamówienia na bożonarodzeniowe prezenty. Dzieci pełne niezapomnianych wrażeń, udały się w drogę powrotną.

Po powrocie do Obornik starszaki zjadły w przedszkolu przepyszną kolację, spakowały prezenty dla potrzebujących i z nimi wybrały się do Kościoła Miłosierdzia Bożego, gdzie spotkały się z księdzem proboszczem. Wraz z nim wesoło odśpiewały kilka ulubionych kolęd i piosenek. Gdy dzieci wróciły do „Bajeczki”, zaopatrzone w latarki, udały się na poszukiwanie Świętego Mikołaja. W trakcie tej niecodziennej akcji, natrafiły na wiadomość filmową od niego! Gdy przedszkolaki wysłuchały zaleceń Mikołaja, stała się rzecz niezwykła! Jakież było ich zdziwienie, gdy nagle zobaczyły schodzącego z dachu po drabinie Mikołaja we własnej osobie! Pulchniutki, sympatyczny brodacz wyściskał dzieci i porozmawiał o ich zachowaniu, oczywiście prawie idealnym! Nie omieszkał również zapytać o zachowanie pań. Mikołaj, oczarowany śpiewem i tańcem przedszkolaków- postanowił obdarować wszystkich prezentami. Po tych wszystkich niesamowitych atrakcjach i przeżyciach, nadszedł czas, aby szykować się do snu. Nasze kochane przedszkolaki wzorowo przebrały się w piżamki i po (obowiązkowej) wojnie na poduszki- Przedszkole nr 1 „Bajeczka” i jego nocni goście- pogrążyli się we śnie. I tak tradycji znów stało się zadość…

Jednak nie był to koniec niespodzianek! „Mikołajki” w „Bajeczce” to zawsze radosny i ekscytujący dzień dla wszystkich przedszkolaków. Dzieci przybyły ubrane na czerwono i obejrzały świąteczne przedstawienie zaprzyjaźnionego Teatru Promyk pt.: „O złotym dzwonku Świętego Mikołaja”. Zapracowany Mikołaj znalazł odrobinę czasu i ponownie pojawił się na terenie przedszkola, by zostawić upominki w bucikach i pomachać naszym milusińskim. Wszyscy uwielbiają „Mikołajki”, a te w „Bajeczce” są zawsze niezapomniane!

Anna Kędzierska&Magdalena Glabiszewska