"Nocne oczekiwanie na Mikołaja"

Magiczny czas w przedszkolu :)

Z 5 na 6 grudnia br.- nasze najstarsze przedszkolaki z grup: „Zajączki” i „Pinokio”- brały udział w „Nocnym oczekiwaniu na Mikołaja”. Przed niezwykłym noclegiem w przedszkolu, najpierw na dzieci czekał emocjonujący i pełen niespodzianek dzień!

Około południa  przedszkolaki otrzymały list od Mikołaja, w którym serdecznie je pozdrawiał i wyrażał nadzieję, na rychłe spotkanie. Po obiedzie wyruszyliśmy w podróż do Świątecznej Krainy w Dziekanowicach, aby odwiedzić Wioskę Świętego Mikołaja. Tam przedszkolaki poznały przesympatyczne elfy, które zaprosiły je do wspólnej zabawy. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez pomocników Świętego Mikołaja. I tak każdy przedszkolak miał niebywałą okazję stworzyć własnego bałwanka i świąteczny dzwonek. Następnie elfy zaprosiły dzieci do udziału w świątecznym quizie, na zabawę z magicznymi bańkami i w tajemniczym labiryncie. W ramach relaksu przedszkolaki skakały na kolorowym dmuchańcu 🙂 Uwieńczeniem pobytu w Świątecznej Krainie było obejrzenie elfickiego teatrzyku cieni wraz z bałwankiem Olafem oraz spotkanie z dobrym Świętym Mikołajem, który z cierpliwością przyjmowała zamówienia na bożonarodzeniowe prezenty. Po podwieczorku, pełni niezapomnianych wrażeń,  udaliśmy się w drogę powrotną.

Po powrocie do Obornik wybraliśmy się do Kościoła Miłosierdzia Bożego, gdzie przedszkolaki spotkały się z samym Świętym Mikołajem. Wraz z nim oraz księdzem proboszczem wesoło odśpiewaliśmy kilka ulubionych kolęd i piosenek. Następnie dzieci zjadły przepyszną kolację w przedszkolu i wysłuchały „Opowieści wigilijnej” przy choince. Potem  stała się rzecz niesamowita! Gdy przedszkolaki śpiewały i tańczyły przy choince, na korytarzu rozległ się dźwięk dzwonka. Jakież było nasze zdziwienie, gdy zobaczyliśmy schodzącego z dachu po drabinie Mikołaja we własnej osobie! Pulchniutki, sympatyczny brodacz poprzytulał dzieci i porozmawiał o ich zachowaniu (prawie idealnym ;)). Mikołaj, oczarowany śpiewem przedszkolaków- postanowił obdarować wszystkich prezentami. Nasze dzieci mają dobre serduszka, dlatego też nie tylko przyjmują prezenty, ale także je wręczają! Dlatego też, w ten magiczny wieczór- przedszkolaki spakowały zebrane dary dla potrzebujących dzieci.

Po tych wszystkich niesamowitych atrakcjach i przeżyciach, nadszedł czas, aby szykować się do snu. Nasze kochane przedszkolaki wzorowo przebrały się w piżamki i po (obowiązkowej) wojnie na poduszki- Przedszkole nr 1 „Bajeczka” i jego nocni goście- pogrążyli się we śnie. I tak tradycji znów stało się zadość…

Magdalena Glabiszewska