Pierwszy Dzień Wiosny 2021

„Zapachniało, zajaśniało – wiosna, ach to ty!”

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej Wiosny. Po długiej i mroźnej zimie każdy chyba marzy o ciepłych i długich dniach, promieniach słonecznych i zieleniących się drzewach, krzewach i trawnikach. Już niedługo nasze oczy będą cieszyć kolorowe kwiaty na łąkach i w ogrodach. Może właśnie wiosna, która kojarzy się nam z pogodnym niebem, wspaniałymi, różnorodnymi zapachami, a przede wszystkim z przyjemnym ciepłem i soczystą zielenią – przegoni te szarość życia codziennego 😉

Dziś całe przedszkole „Bajeczka” świętowało nadejście soczyście zielonej pory roku. Dla wszystkich dzieci był to radosny i uroczysty dzień. Mimo, że tym razem każda grupa witała wiosnę w swoim gronie, panie wychowawczynie zadbały o to, by było wyjątkowo i zapewniły przedszkolakom moc wrażeń. Każdą grupę odwiedziła w dniu dzisiejszym Pani Wiosna. Niektórych nawet osobiście! Przedszkolaki poznały i utrwaliły sobie wszystkie zwiastuny wiosny oraz cechy charakterystyczne dla tej pory roku. Śpiewały, tańczyły, wykonywały prace plastyczno-techniczne. W całym przedszkolu roznosił się zapach świeżo zasianej rzeżuchy. Były spacery, pochody z gaikami i instrumentami, szukanie oznak wiosny. Dzieci rozwiązywały zagadki, wykonywały zadania, bawiły się i uczyły. Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia były kolorowe, wiosenne kanapki na podwieczorek. Och…, ale w salach zapachniało szczypiorkiem i świeżymi warzywami. Dzieci po tylu atrakcjach pałaszowały posiłek, że aż im się „uszy trzęsły”.

Nasze przedszkole nabrało nowych barw! Drzwi wejściowe, okna i korytarze zdobią piękne wiosenne dekoracje. W salach pojawiły się kolorowe gazetki związane z nową porą roku oraz kąciki kwiatowe i przyrodnicze. Obecnie szatnie i parapety zdobią prace plastyczne na cześć wiosny, a na naszych twarzach goszczą szerokie uśmiechy 🙂 Żegnamy zimę i mówimy jej „Do zobaczenia za rok!”, z radością witamy piękną wiosnę i prosimy: „Zostań z nami jak najdłużej!”.

Anna Kasztelan