Projekt "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

W tym roku szkolnym grupa „Wesołych Nutek” oraz „Małych Odkrywców” realizuje projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Głównym celem tego projektu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i rodziców. Przez trzy miesiące każde dziecko zabierało do domu misia, z którym słuchało czytanych przez rodziców bajek i wierszyków. Wśród realizowanych modułów nie zabrakło szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dlatego nasze przedszkole odwiedzili policjanci z KPP Oborniki, pielęgniarka oraz informatyk.

Podczas zajęć z policjantami dzieci dowiedziały się, w jaki sposób zachować się podczas zaczepek obcej osoby na ulicy, czy wizyty nieznajomego w domu. Policjanci pokazali również przedszkolakom, jak wygląda pozycja bezpieczna, która należy przyjąć w czasie ataku psa. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu ulicznym.

Pani pielęgniarka przeczytała dzieciom opowiadanie „Bartek i tabletki na gardło”. Historyjka uświadamiała im, że pod żadnym pozorem dzieci samodzielnie nie powinny zażywać żadnych leków, nawet tak popularnych jak tabletki na gardło. Przedszkolaki przypomniały sobie również, jak dbać o własne zdrowie i prawidłowo się odżywiać.

Pan informatyk opowiedział, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z urządzeń komputerowych oraz internetu. We współczesnym świecie dzieci korzystają z tego typu urządzeń już od najmłodszych lat, dlatego uświadamianie im zagrożeń z tym związanych jest niezwykle istotne dla zachowania ich bezpieczeństwa!

Podsumowaniem spotkań ze wszystkimi gośćmi było wykonanie przez dzieci  plakatu pod hasłem: „Jesteśmy bezpieczni”, dzięki któremu przedszkolaki utrwaliły zdobyte na ten temat informacje.

Joanna Mateja