Rozmawiamy o bezpieczeństwie - spotkanie z funkcjonariuszką Policji

W ostatni dzień września br.- nasze przedszkolaki spotkały się z oficerem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Obornikach, st. sierż. Panią Izabelą Leśnik. Funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie podczas drogi do/z przedszkola, a także podczas zabaw na podwórku. Każdy przedszkolak wie, że w samochodzie musi siadać w specjalnym foteliku, a zapinanie pasów (przez wszystkich pasażerów auta!) jest kwestią niemiernie ważną, ratującą życie. Pani Izabela rozmawiała także z naszymi milusińskimi o bezpiecznej jeździe na rowerze czy hulajnodze – powtórzyła z dziećmi najważniejsze zasady, takie jak: poruszanie się jednośladem po miejscach do tego przeznaczonych (chodnik, ścieżka rowerowa), zachowanie właściwej prędkości i obowiązkowo (!) ubieranie kasku na głowę. Dzieci przećwiczyły również z Panią sierżant prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Ponadto przedszkolaki dowiedziały się o tym, jak bardzo ważne są odblaski i kamizelki w neonowych kolorach, które sprawiają, że nawet w pochmurne i szare dni – pieszy jest widoczny dla innych.

Na spotkaniu została także poruszona kwestia właściwego zachowania w sytuacji, gdy ktoś zostanie zaczepiony przez obcą osobę, proponującą słodkości lub inne atrakcje. Z ogromną ulgą możemy stwierdzić, że nasze przedszkolaki są świadome tego, iż z nieznajomymi nie rozmawiamy, nie przyjmujemy od nich  prezentów i nigdzie z nimi nie idziemy, a w przypadku próby uprowadzenia – głośno wołamy o pomoc. Na zakończenie dzieci powtórzyły z gościem telefon alarmowy, a Pani Izabela w krótkiej zabawie przekazała im sposób na to, jak łatwo zawsze o nim pamiętać 🙂

Z całą pewnością spotkanie z funkcjonariuszką Policji należało do niezmiernie ważnych doświadczeń w życiu naszych przedszkolaków. Cieszymy się, że dzieci mogły utrwalić zasady bezpieczeństwa i mamy nadzieję, że zawsze będę je wzorowo respektować. Bardzo dziękujemy za przemiłe spotkanie!

Magdalena Glabiszewska-Machowicz