"Smerfy" z wizytą u stomatologa

W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci wiedzą, jak należy prawidłowo myć zęby oraz znają zasady właściwego odżywiania się. W ramach działań profilaktycznych przedszkolaki z  grupy „Smerfy” w dniu 12.03.br.- odwiedziły gabinet stomatologiczny. Zaprzyjaźniona pani doktor Joanna powitała nas bardzo serdecznie i zachęciła do zwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Opowiedziała  o swojej pracy, zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu dentysty; sprzętem, urządzeniami  i narzędziami stomatologicznymi. Pani Joanna wyjaśniła także przedszkolakom, jak leczy się i naprawia zęby, zademonstrowała działanie sprzętu medycznego.

Pani stomatolog porozmawiała z dziećmi o higienie jamy ustnej, zdrowym odżywaniu i prawidłowym szczotkowaniu zębów. „Smerfy” były bardzo zainteresowane wyposażeniem gabinetu, zadawały mnóstwo pytań, na które  otrzymywały  wyczerpującą odpowiedź . Kolejną atrakcją była  możliwość siedzenia na fotelu  dentystycznym, który okazał się być wcale nie taki straszny 🙂  Pani Joanna zachęcała dzieci do kontrolowania stanu swoich ząbków.

Miłe przyjęcie w gabinecie stomatologicznym i panująca wesoła atmosfera sprzyjały nabieraniu ufności dzieci do dentysty. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały obdarowane naklejką „Dzielnego pacjenta”. Zadowolone, w podziękowaniu za ciekawą wizytę, wręczyły pani doktor kwiaty. Wzbogacone o nowe doświadczenia, dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Serdecznie dziękujemy Pani Joannie oraz jej asystentce za ciepłe przyjęcie i  poświęcony czas!

Marlena Krzyścin