Spotkanie pokoleń, czyli przedszkolaki z „Bajeczki” w Domu Seniora ,,Jagiellonka” w Obornikach

Dnia 28 września br. dzieci z grupy „Puchatki” odwiedziły Dom Seniora „Jagiellonka”  w Obornikach. Celem wyjazdu było spotkanie dzieci z osobami starszymi oraz umilenie seniorom ich wolnego czasu,  z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, które obchodzone jest corocznie 1 października.

Po krótkiej części artystycznej, podczas której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, taneczne oraz muzyczne, a także umiejętności w zakresie języka angielskiego, szanowni Seniorzy odczytali dzieciom wiersze Jana Brzechwy pt. „Krasnoludki”, „Żuk” oraz „Kaczka dziwaczka”, następnie zaprosili dzieci do wspólnych zabaw muzyczno-ruchowych, które przysporzyły dzieciom i seniorom ogromu radości i śmiechu.

Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem i kosztowaniem przepysznych ciast upieczonych przez dzieci z grup: „Puchatki”, „Zajączki”, „Słoneczka” oraz „Smerfy”.

Dzieci złożyły seniorom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, sił witalnych oraz nieustannej radości, a także wręczyły papierowe kwiatki wykonane przez dzieci z grupy „Podróżnicy”. Przedszkolacy za swoje występy otrzymali gromkie brawa oraz medale wykonane własnoręcznie przez seniorów, którzy osobiście wręczyli je dzieciom.

Celem niniejszego spotkania była aktywizacja i integracja międzypokoleniowa osób w podeszłym wieku i dzieci, a także kształtowanie wśród przedszkolaków akceptacji i szacunku do osób starszych.

Organizatorzy spotkania: Katarzyna Tomaszewska, Anna Lisek