Spotkanie z zuchami w grupie "Pinokio"

"Załóż mundur i przypnij lilijkę, czapkę na bakier włóż..."

15 marca br.- grupę „Pinokio” odwiedzili niezwykli goście! Przedszkolaki zaprosiły do wspólnej zabawy 7 Gromadę Zuchów „Nieustraszeni Odkrywcy” z Hufca Oborniki im. Jana Miękusa. Zuchy wkroczyły do przedszkola wraz z druhnami Alicją i Karoliną- uśmiechnięte i radosne, już od progu zarażając wszystkich doskonałym humorem! Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem, przy akompaniamencie gitary, harcerskiej pieśni „Płonie ognisko i szumią knieje”. Druhny opowiedziały przedszkolakom o zuchowych spotkaniach, zadaniach i zwyczajach. I tak dzieci dowiedziały się, że  znakiem rozpoznawczym-totemem „Nieustraszonych Odkrywców” jest lupa, a na swoich zbiórkach wspólnie poznają oni tajemnice świata, rozwiązują różne zagadki, tańczą i śpiewają. Zdobywają także srebrne gwiazdki, które są symbolem nabycia różnych pożytecznych sprawności.

Przedszkolaki wyśmienicie bawiły się z zuchami! Wiele radości sprawiły dzieciom pełne humoru i ekspresji zabawy: „Zorro”, „Ciasne dżinsy mam”, „Mój kask, on ma trzy rogi”, „Kiedy chcesz zobaczyć pingwina”, „Rakieta”, „To jest historia o świętym Jerzym”. Dzieci wysłuchały również pięknej piosenki „Szara lilijka”; dowiedziały się, że „lilijka” to symbol harcerzy i zdobywają ją zasłużone już zuchy. Natomiast harcerskim patronem na całym świecie jest św. Jerzy, który dzielnie walczył ze złem i zgładził groźnego smoka.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że dobra zabawa wzmaga apetyt! Dlatego też, po wspólnych aktywnościach nadszedł czas na biesiadowanie- przedszkolaki zaprosiły miłych gości na pyszny poczęstunek. Nie zabrakło też czasu na koleżeńskie rozmowy i swobodne zabawy integracyjne. To było niezapomniane spotkanie, pełne pozytywnych emocji!

Magdalena Glabiszewska