"Szkoła do hymnu" 2020

11 listopada to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków. Nasze przedszkolaki wiedzą, że co roku tego dnia upamiętniamy odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. Z tej okazji w dniu 10 listopada br. nasze przedszkole po raz kolejny włączyło się do akcji „Szkoła do hymnu”- organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W tym roku dzieci wraz ze swoimi nauczycielkami przygotowywały się rzetelnie, aby o symbolicznej godzinie 11:11- zaśpiewać w swoich grupach Hymn Polski – „Mazurek Dąbrowskiego”. Starsze przedszkolaki ćwiczyły śpiewanie wszystkich zwrotek hymnu, maluchy zaś uczyły się pierwszej zwrotki wraz z refrenem oraz prawidłowej postawy, która jest wyrazem powagi i szacunku. Podczas wcześniejszych zajęć dzieci poznawały i utrwalały symbole narodowe, a także zapoznały się z historią Polski. Wykonały także piękne kotyliony patriotyczne i prace plastyczne związane z naszą Ojczyzną.

Jesteśmy niezmiernie dumne z naszych przedszkolaków! Ich działania są pięknym wyrazem miłości i przywiązania do ojczystego kraju, jego tradycji i kultury.

Magdalena Glabiszewska-Machowicz