Teatr TAK w naszym przedszkolu – czyli odwiedziny ”Milutki w Malachitowym Borze”

Dnia 1 lutego br., nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru TAK. W spektaklu uczestniczyły następujące grupy: Puchatki, Smerfy, Krasnale, Zajączki oraz Pinokio. Nie było to ich pierwsze  spotkanie ze wspomnianym teatrem, tak więc dzieci z niecierpliwością czekały na kolejne historie bohaterów różnych znanych bajek. Tym razem zaprezentowano nam przedstawienie pt. ”Milutka w Malachitowym Borze”, którego głównym bohaterem była tytułowa Milutka czyli pół kwiat–pół dziewczynka.

Dzieci poznały przygody Milutki, która nie słuchała swojej mamy i niestety musiała ponieść tego niemiłe konsekwencje. Dziewczynka wpuściła nieznajomego do domu, następnie mimo ostrzeżeń mamy, sama wyszła na zewnątrz i zbłądziła. Milutka rozmawiała również z nieznajomymi, co spowodowało jej uwięzienie w domu strasznej wróżki.

Przedstawienie w bardzo przystępny i zabawny sposób pokazało dzieciom, że należy słuchać swoich rodziców – nie wolno wpuszczać obcych do domu, wychodzić samemu bez pozwolenia oraz rozmawiać z nieznajomymi. Na koniec przedstawienia nasi przedszkolacy złożyli przysięgę, w której obiecali zawsze słuchać swoich rodziców. Podczas spektaklu dzieci miały również możliwość udziału w zabawach edukacyjnych połączonych z językiem angielskim.

Świetną zabawę przedszkolaków podczas przedstawienia pokazuje poniższa fotorelacja:)

Katarzyna Tomaszewska