"Wielka wyprawa Molly", czyli Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej po raz czwarty

W ramach ogólnopolskiego programu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”, 05 marca br. nasze przedszkolaki z grup „Smerfy” i „Pinokio”- wybrały się po raz czwarty do Obornickiego Ośrodka Kultury na projekcję filmu „Wielka wyprawa Molly”. Była to pełna fantazji opowieść o niesamowitej podróży przez wielki świat – góry, kaniony i morza. Tytułowa bohaterka wraz ze swoim przyjacielem Edisonem wyruszyła w podróż na odległą wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu Potworowskich.

Molly Potworowska marzyła o byciu starszą siostrą. Wyobrażała sobie, jak mogłaby się przytulać, bawić i wspólnie spędzać czas z bratem lub siostrą. Ku jej wielkiej radości marzenie miało się ziścić. Rodzice Molly musieli jednak wyjechać na odległą wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu sympatycznych potworów. Molly z rozpaczą odkryła, że zapomnieli wziąć jej prezentu dla nowego członka rodziny. Postanowiła więc to naprawić i wyruszyła za nimi wraz z najbliższym przyjacielem – wiernym Edisonem, który tak po cichu bał się, iż będzie dla Molly już mniej ważny, gdy na świecie pojawi się maleństwo.

Przedszkolaki wysłuchały również prelekcji „Podróże uczą”, wraz z ekspertem – filmoznawcą, zastanawiały się, o czym należy pamiętać wyruszając na wyprawę oraz jakie trudności mogą nas spotkać podczas podróży. Dzieci wspominały swoje najwspanialsze wakacje i rozmyślały, w jaki sposób można przedłużyć niezapomniane chwile z wyjazdów. Tym razem pojęciami kluczowymi spotkania były: wyprawa, podróż, przygody, determinacja i towarzysz podróży.

Przedszkolaki bawiły się wspaniale! Było mnóstwo śmiechu i momentów wielkiej ekscytacji. Wyprawa Molly zakończyła się happy endem, a prawdziwa przyjaźń okazała się wieczna i bezcenna.

Magdalena Glabiszewska

Źródło obrazka – kadr z animacji: https://nhef.pl/baza-filmow/wielka-wyprawa-molly