Zbiórka dla schroniska „Azorek” w Obornikach

Jest taki czas w ciągu roku, na który czekamy z niecierpliwością. Jest on pełen spokoju, ciepła i radości. Wtedy gasną spory, a miłość wypełnia nasze serca. To również czas przemyśleń, wspomnień oraz spotkań z bliskimi i rodziną. Tak właśnie określa się wyjątkowy czas – czas świąt Bożego Narodzenia. W okresie przedświątecznym jesteśmy również bardzo zabiegani, ale nie zapominamy o potrzebujących. Nie każdy ma tyle szczęścia co my i wtedy najbardziej to dostrzegamy. Otwieramy się na innych, niesiemy pomoc i radość.

W naszym przedszkolu pragniemy, aby dzieci uczyły się odpowiedzialności i były wrażliwe na krzywdę innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. Okres pandemii daje się we znaki wszystkim dookoła. Wielu ludzi i instytucji potrzebuje naszej pomocy bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego zorganizowaliśmy zbiórkę dla kochanych czworonogów ze Schroniska dla zwierząt „Azorek”. Przez cały tydzień, od 14 – 18 grudnia 2020r., zbieraliśmy karmę, legowiska, obroże, smycze oraz środki czystości. Celem tej akcji była pomoc w zapewnieniu właściwych warunków godnego życia mieszkańcom lokalnego schroniska, a także kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce, pomocy innym. Cieszymy się, że tak wiele przedszkolaków wraz z rodzicami odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w akcji. 23 grudnia delegacja z naszego przedszkola zawiozła i przekazała dary prosto do magazynu „Azorka”.

Niezmiernie się cieszymy, że zawsze podczas takich przedsięwzięć możemy na Państwa liczyć. Jeszcze raz dziękujemy serdecznie wszystkim za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną i dobre serce. Życzymy dobrego zdrowia i liczymy na dalszą współpracę!

Anna Kasztelan