TROPICIELE

10.06.2019 przedszkolaki z grupy Tropiciele zaprosiły swoich ukochanych bliskich na występ przygotowany z okazji Dnia Rodziny. Dzieci wspólnie zaśpiewały piosenki (również po angielsku), wyrecytowały wiersze oraz przedstawiły układy taneczne. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły swoim rodzicom prezenty – Puchar Super Taty oraz błyszczące świeczniki dla Mamy. Resztę czasu spędziliśmy bardzo aktywnie! Po występach, oprócz smacznego posiłku- można było skorzystać z atrakcji zaproponowanych przez właściciela Agroturystyki Gronostaj w Marszewcu – przejazd bryczką i kucykiem oraz spotkania ze zwierzętami. Przedszkolaki chętnie grały także w piłkę oraz skakały na trampolinie. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy oraz zdjęcia w kolorowej foto-budce.
Z pewnością był to dla wszystkich  miły i niepowtarzalny dzień! Bardzo dziękujemy Rodzicom oraz dzieciom za wspólną zabawę oraz zaangażowanie w pomoc.
Patrycja Kowalczewska

Tropiciele w marcu poszerzali swoją wiedzę na temat roślin i ich pielęgnacji. Przedszkolaki stworzyły, z pomocą swoich rodziców, niezwykłe „Centrum Badawcze”, w którym można było przeczytać książkę albo obejrzeć atlas o roślinach, przyjrzeć się nasionom oraz cebulom różnych kwiatów. Dzieci mogły podziwiać również odmiany różnych wiosenny kwiatków, dzięki temu w naszej sali roznosił się piękny zapach! Nie zabrakło także wspólnych wiosennych porządków w przedszkolnym ogrodzie- wspólnie posadziliśmy piękną różę, która mamy nadzieję pięknie zakwitnie. Przez cały miesiąc utrwalaliśmy budowę roślin oraz ich odmiany. Założyliśmy hodowlę fasoli, posadziliśmy również cebulki, z których wyrósł szczypiorek. Odwiedziliśmy kwiaciarnię i kupiliśmy kwiatki, aby wspólnie jeszcze bardziej upiększyć naszą salę. Podczas trwania projektu nie zabrakło licznych zabaw dydaktycznych oraz logopedycznych m.in. stworzyliśmy wiosenną łąkę, która powstała poprzez rozdmuchiwanie farb słomkami. Ponadto przedszkolaki brały udział w „słodkim eksperymencie” z cukierkami. Naszą pracę urozmaicała także tablica interaktywna. Przedszkolaki podczas trwania tego projektu były bardzo zainteresowane i aktywne- chętnie korzystały z materiałów zebranych w „Centrum Badawczym”, obserwując z uwagą otaczającą ich przyrodę.

Patrycja Kowalczewska

Kiedy po zimowych dniach możemy w końcu ujrzeć pierwsze promienie słońca- każdy z nas z niecierpliwością czeka na powrót wiosny! Wiosną wszystko budzi się do życia, ale jest to także czas, który niesie ze sobą sporo pracy. W ramach projektu ROŚLINA- 06.03.2019.- postanowiliśmy wybrać się do kwiaciarni, aby „przynieść troszeczkę wiosny” do naszej sali. Dzieci miały okazję poznać specyfikę pracy w kwiaciarni. Z zachwytem podziwiały kwiaty i rośliny, próbowały je nazywać oraz dokonywały wyboru, które zabierzemy ze sobą. Tropiciele mogli poznać nowe miejsce oraz doskonalić umiejętność kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Wyprawa ta sprawiła dzieciom dużo radości i zadowolenia, a nasza sala jest teraz jeszcze piękniejsza!
Patrycja Kowalczewska

8 marca jest wyjątkowym dniem dla wszystkich kobiet, również tych małych chodzących do naszego przedszkola 🙂 Chłopcy z naszej grupy przygotowali dla swoich koleżanek niespodziankę- w postaci słodkich czekoladek oraz lizaków. Była to doskonała okazja do kształtowania umiejętności obdarowywania prezentami i dzielenia się z innymi. Chłopcy wręczyli także dziewczynkom specjalne medale oraz legitymacje uprawniające do bycia „Super dziewczyną”:)  Nie kryły one swojego zadowolenia oraz radości. Przez cały dzień wszystkim towarzyszył szczególnie podniosły i pogodny nastrój. Dziękujemy wszystkich chłopcom za pamięć!

Wychowawczynie

W miesiącu lutym „Tropiciele” przenieśli się w świat baśni i bajek. W ramach projektu dzieci słuchały i rozmawiały o treściach znanych i mniej znanych baśni oraz bajek. Dzieci dowiedziały się, jakie bajki oglądali ich dziadkowie oraz rodzicie. Dokonały porównania i określały, czym różnią się współczesne bajki od tych, które pamiętają ich bliscy z dzieciństwa. Ponadto przedszkolaki miały okazję wysłuchać opowiadania o „Kici Koci” oraz baśni „Królewna Śnieżka” w formie teatrzyku kukiełkowego. Odwiedził nas również miły ekspert. Była nim Pani Anita z Biblioteki Publicznej w Obornikach. Dzieci wysłuchały „Legendy o poznańskich koziołkach”.

Bajki i baśnie pomogły dostrzec naszym przedszkolakom dobre i złe wzorce postępowania. Dzięki temu mogły rozwijać umiejętność właściwej oceny zachowania- zarówno swojego, jak i innych.

Patrycja Kowalczewska

27.02.br.-  nadszedł długo oczekiwany dzień uroczystego „Pasowania na Przedszkolaka”. Była to pierwsza, ale jakże ważna, uroczystość w naszej grupie. Dzieci z uśmiechami na twarzy recytowały wiersze, prezentowały układy taneczne do muzyki dziecięcej i klasycznej oraz zaśpiewały piosenkę  w języku angielskim. Za piękny występ otrzymały gromkie brawa od rodziców. Pani Dyrektor przy pomocy „Czarodziejskiego ołówka” dokonała „Aktu pasowania” oraz wręczyła przedszkolakom, wspólnie z wychowawczyniami- pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie uroczystości nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.
Z całą pewnością był to dzień pełen pozytywnych i niezapomnianych emocji dla całej naszej społeczności przedszkolnej!
 Patrycja Kowalczewska

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Grupa Tropiciele, dzięki uprzejmości właścicieli lokalnej „Pizzerii Zamkowej”,  obchodziła ten dzień 20.02.2019. W tym dniu dzieci zjawiły się w lokalu, poznały historię pizzy oraz dowiedziały się, z jakiego kraju ona pochodzi. Dzieci miały możliwość poznania restauracyjnej kuchni i znajdujących się w niej sprzętów. Przedszkolaki wspólnie z właścicielami restauracji wykonały pizzę. Każdy mógł dodać takie składniki jakie lubi. Najbardziej wyczekiwanym momentem było przyniesienie upieczonej pizzy. Wszystkie dzieci chętnie zjadły swoją porcję i nawet prosiły o dokładkę. Dzień minął nam w spokojnej i życzliwej atmosferze. Na zakończenie naszego pobytu dzieci przekazały na ręce właścicieli „Pizzerni Zamkowej” podziękowanie za tak wspaniały „Dzień Pizzy”. Również podróżowanie autobusem sprawiło Tropicielom dużo radości!

Patrycja Kowalczewska

15.02.2019 roku odbył się pierwszy Balik w naszej grupie. Wszyscy dołożyli wszelkich starań, aby ten dzień był radosny i kolorowy. Od samego rana na sali można było spotkać na przykład: Else, Bellę, Zaczarowaną oraz Batmana i Kowboja. Po śniadaniu dzieci pozowały w swoich przepięknych strojach w sesji fotograficznej. Następnie zaczęliśmy wspólną zabawę przy rytmicznej muzyce. Przedszkolaki świetnie się bawiły uczestnicząc w tańcach oraz zabawach integracyjnych. Muzyka porwała dzieci do pląsów w rytm utworów takich jak: „Baby shark”, „ Makarena”, „Kaczuchy”, „Jedzie pociąg” oraz „Boogie Woogie”. Zabawa karnawałowa przyniosła Tropicielom dużo radości i niezapomnianych wrażeń!

Patrycja Kowalczewska

Miesiąc styczeń 2019 był pierwszym miesiącem, w którym dzieci rozpoczęły przygodę z przedszkolem „Bajeczka”. Czas ten minął szybko i pracowicie. Dzieci wykazywały  ogromną chęć do zabawy, poznawania świata i zdobywania nowych doświadczeń. „Gospodarstwo”- to pierwszy projekt w naszej grupie. W ramach projektu poznaliśmy maszyny w gospodarstwie; proces powstawania cukru („Od buraka do lizaka”) i nazywaliśmy zwierzęta wiejskie. Zapoznaliśmy się z różnymi typami gospodarstw, m. in. ekologiczne i rybne. W celu poszerzenia wiedzy wybraliśmy się do pobliskiego sklepu zoologicznego, aby poznać niektóre zwierzęta. Dzieci nie kryły  ogromnej radości z wycieczki. Aktywna zabawa z kukurydzą pobudziła wyobraźnię przedszkolaków oraz ich kreatywność. Proste zabawy z wykorzystaniem ziaren czy wody z mąką- to szereg pomysłów na oderwanie malucha od telewizora i komputera. W celu urozmaicenia naszych zajęć, wykonywaliśmy zadania na tablicy interaktywnej.

Nie zapomnieliśmy również o Dniu Babci i Dziadka, z tej okazji przygotowywaliśmy dla nich kolorowe laurki 🙂

Przed naszymi przedszkolakami kolejne miesiące ciekawej pracy oraz nowych doświadczeń!

Patrycja Kowalczewska