Z życia grup

Miesiąc styczeń 2019 był pierwszym miesiącem, w którym dzieci rozpoczęły przygodę z przedszkolem „Bajeczka”. Czas ten minął szybko i pracowicie. Dzieci wykazywały  ogromną chęć do zabawy, poznawania świata i zdobywania nowych doświadczeń. „Gospodarstwo”- to pierwszy projekt w naszej grupie. W ramach projektu poznaliśmy maszyny w gospodarstwie; proces powstawania cukru („Od buraka do lizaka”) i nazywaliśmy zwierzęta wiejskie. Zapoznaliśmy się z różnymi typami gospodarstw, m. in. ekologiczne i rybne. W celu poszerzenia wiedzy wybraliśmy się do pobliskiego sklepu zoologicznego, aby poznać niektóre zwierzęta. Dzieci nie kryły  ogromnej radości z wycieczki. Aktywna zabawa z kukurydzą pobudziła wyobraźnię przedszkolaków oraz ich kreatywność. Proste zabawy z wykorzystaniem ziaren czy wody z mąką- to szereg pomysłów na oderwanie malucha od telewizora i komputera. W celu urozmaicenia naszych zajęć, wykonywaliśmy zadania na tablicy interaktywnej.

Nie zapomnieliśmy również o Dniu Babci i Dziadka, z tej okazji przygotowywaliśmy dla nich kolorowe laurki 🙂

Przed naszymi przedszkolakami kolejne miesiące ciekawej pracy oraz nowych doświadczeń!

Patrycja Kowalczewska

W piątek, 15 lutego br.-  Mali Odkrywcy bawili się w przedszkolu na swoim pierwszym baliku. Wszyscy stawili się w pięknych przebraniach i w doskonałych nastrojach. Zabawa odbywała się przy dźwiękach skocznej muzyki. Nie zabrakło tańców z balonami, zabaw z chustą animacyjną oraz hollywoodzkiego akcentu- w postaci prezentacji strojów na „czerwonym dywanie”.

Joanna Mateja

15 lutego br.- w grupie „Wesołe Nutki” odbył się bal karnawałowy. Tego dnia wszystkie dzieci przybyły do przedszkola w przepięknych kolorowych strojach. Po śniadanku ruszył pociąg z uczestnikami baliku, zatrzymując się przy bajkowych stacjach, na których dzieci odtańczyły takie tańce jak: „Kaczuchy”, „Idzie krasnoludek”, „Tomcio Paluszek” i wiele innych. Do kolejnej zabawy była nam potrzebna tęczowa chusta animacyjna i baloniki. Falująca chusta wywołała dużo radości i pozytywnych emocji. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy przedszkolaków, mimo chwilowego zmęczenia. Na koniec balu na dzieci czekało jeszcze jedno zadanie- żeby dostać się do smakowitych ciasteczek, musiały rozbić piniatę, co nie było wcale takie łatwe 🙂

Magdalena Grzybowska

W grupie Gumisie styczeń był miesiącem dużych zmian. Przenieśliśmy się do nowej, niebieskiej sali, która jest przestronna i mam nadzieję, że Gumisie czują już się w niej zadomowione. Miniony miesiąc był też czasem szczególnym dla sześciorga dzieci, które dołączyły do grupy. Przed każdym z Gumisiów było więc zadanie przyzwyczajenia się- i do nowego miejsca, do nowych pań, jak i koleżanek i kolegów. Dzieci przeszły ten etap nie bez płaczu, ale z całą pewnością  to już za nami:) W styczniu realizowaliśmy projekt ZIMA. Dzieci odpowiadały na pytania, z czym kojarzy im się „zima”; badaliśmy właściwości śniegu i lodu. Wykonywaliśmy prace plastyczne z bałwankiem w roli głównej a także pejzaż zimowy z użyciem białej farby. Dzieci dowiedziały się także, że szczególnie zimą należy  pomagać zwierzętom. Zobaczyły jakie przysmaki lubią ptaki, które zostają zimą w Polsce. Przygotowaliśmy wspólną pracę plastyczną- KARMNIK, do którego Gumisie pomalowały sylwetki ptaków. W naszym Centrum Badawczym zagościły zwierzątka żyjące na Biegunie Północnym, i które Gumisie chętnie używały do zabawy. Porównywaliśmy ze sobą płatki śniegu podczas zabawy badawczej z lupą w zabawie „Memo”. Rozmawialiśmy o sportach zimowych. Przedszkolaki zobaczyły na materiale filmowym, czym się różni łyżwiarstwo figurowe od łyżwiarstwa szybkiego. Czytaliśmy książeczki o tematyce zimowej, które zagościły na naszej półce. Dzieci szczególnie upodobały sobie opowieść o Małym Gruffalo, który szukał w lesie Ogromnej Złej Mychy 🙂 Z okazji Dnia Babci i Dziadka wykonaliśmy dla bliskich laurki- w związku z tym działaniem- Gumisie zamieniły się na chwilę w modeli i pozowały do zdjęć 😉

Ponadto dzieci uczyły się samodzielnego ubierania do wyjścia na spacer, a także doskonaliły umiejętność ustawiania się w parach. Za nami więc pierwsze wspólne spacery i zabawa na przedszkolnym placu zabaw. W naszej sali korzystamy z tablicy multimedialnej, jest ona niezwykle przydatna podczas realizowania różnych tematów, uatrakcyjniając zajęcia.

Małgorzata Leończuk